VZDĚLÁVEJTE SE S E-BEZPEČÍM!

Vítáme Vás na internetových stránkách projektu E-Bezpečí, na kterých najdete nabídku našich vzdělávacích aktivit. E-Bezpečí se více než 18 let zaměřuje na vzdělávání nejrůznější cílových skupin - od žáků základních a středních škol, přes učitele, rodiče, policisty, pracovníky OSPOD, pracovníky různých firem až k seniorům.
Zaměřujeme se na témata, která jsou spojena s online bezpečností a prevencí rizikového chování v online prostředí. Účastníky našich lekcí tak seznamujeme např. s problematikou kybernetické agrese, kyberšikany, sextingu, riziky spojenými s online seznamováním a fenoménem kybergrooming, intenzivně se věnujeme také novým druhům sociálních sítí, problematice nebezpečných výzev (tzv. dangerous challenges) a dalším souvisejícím tématům.


Vzdělávací akce pro žáky ZŠ a SŠ

Projekt E-Bezpečí nabízí žákům 2. stupně základních škol a žákům středních škol unikátní preventivní besedy, zaměřené na problematiku bezpečného chování v online prostředí, především pak v prostředí sociálních sítí (Instagram, TikTok, Facebook).

DETAILY
OBJEDNAT

Vzdělávací akce pro učitele

Velmi důležitou cílovou skupinu, které je třeba v oblasti prevence rizikového chování v online prostředí věnovat pozornost, představují učitelé. Proto pro ně nabízíme speciální vzdělávací kurzy, ve kterých se seznámí se základními tématy internetové bezpečnosti.

DETAILY
OBJEDNAT

Vzdělávací akce pro rodiče

Klíčový článek prevence rizikového chování v online prostředí představují právě rodiče - ti totiž mají povinnost zajistit bezpečí svých dětí v online prostoru, regulovat jejich aktivity a samozřejmě děti vzdělávat. Proto jsme právě pro rodiče připravili speciální vzdělávací kurz.

DETAILY
OBJEDNAT

NOVÉ FORMY VZDĚLÁVÁNÍ V ONLINE SVĚTĚ

Nemáte čas jezdit na vzdělávací akce? Chcete se vzdělávat v klidu - z pohodlí svého domova, nebo třeba po cestě z práce či cestou autem? Tak právě pro vás máme připraveny unikátní online kurzy, které jsou zpracovány ve formě tematických videopřednášek! Žádné nudné texty, spousta zajímavých videí.

E-BEZPEČÍ PRO RODIČE
(online videokurz)

E-Bezpečí pro rodiče je unikátní videokurz, který je složen z 8 online lekcí zaměřených na kyberšikanu, sexting, kybergrooming, rizikové výzvy, netolismus, bezpečnostní aplikace pro rodiče a dovednosti, které zvyšují bezpečností dětí na síti. Tyto lekce jsou doplněny dalšími materiály, které jsou určeny pro rodiče (ale také např. pěstouny, vychovatele či pedagogy). Demoverzi si můžete vyzkoušet zde (heslo: DEMO). Další informace o kurzu naleznete zde.

ZÁKLADY UMĚLÉ INTELIGENCE
(online videokurz)

Unikátní kurz zaměřený na základy umělé inteligence je určen především pedagogům, ale i dalším zájemcům o problematiku efektivního a bezpečného využívání umělé inteligence. Je složen ze 4 základních videolekcí, na které navazují tematické tutoriály. Kurz zahrnuje např. lekce úvod do umělé inteligence, velké jazykové modely a práce s textem, generování grafiky pomocí AI, rizika spojená s umělou inteligencí apod.

Videolekce jsou doplněny o tematické tutoriály, které obsahují mnoho praktických příkladů využí AI v praxi. V rámci kurzu se seznámíte s řadou nástrojů využívajících AI, jako je ChatGPT, Microsoft Copilot, Google Gemini, Midjourney, Dall-E3, D-ID, Eleven Labs, ale také nástroji umožňujícími generovat AI avatary či deep fake videa. Nechybí ani informace o tzv. svlékacích aplikacích. Nechybí ani ukázkový model AI GPT, který si můžete vyzkoušet přímo na stránkách kurzu - bez nutnosti kamkoli se registrovat. Celkem zahrnuje kurz více než 6 hodin vzdělávacího videoobsahu. Další informace o kurzu naleznete zde.

STREAM AKADEMIE
(vzdělávací streamy)

Dalším moderním způsobem vzdělávání, které v E-Bezpečí nabízíme, jsou online streamy pro veřejnost, případně pro konkrétní cílové skupiny! Streamy jsou navrženy tak, aby je mohlo sledovat vysoké množství lidí - náš stream Nebezpečné výzvy (Dangerous challenges) např. přilákal více než 18 000 rodičů a pedagogů se zájmem dozvědět se něco nového. Stream akademii naleznete zde.


KDO JSME A CO DĚLÁME?

Projekt E-Bezpečí vznikl na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci v roce 2007 a za dobu svého působení se etabloval jako vysoce kvalitní a uznávána instituce specializovaná na vzdělávání (ale také výzkum a intervenci) v oblasti rizikového chování na internetu. Lektorský tým je tvořen zkušenými experty s dlouholetou praxí. Jsme certifikováni v oblasti všeobecné primární prevence (MŠMT) a naše akce pro dospělé jsou akreditovány v sytému DVPP.

LEKTORSKÝ TÝMprof. Mgr. Kamil Kopecký, Ph.D.


doc. PhDr. René Szotkowski, Ph.D.


Bc. Pavel Schweiner


Bc. Lukáš Kubala


Mgr. Gabriela Špinarová


Mgr. Veronika Vachalová


Mgr. Jana Miková


Mgr. Klára Gyüre, Ph.D.


Jolana Štofková


Mgr. Domink Voráč


Mgr. Karolína Ziburová


Slavoj Raszka


MAPA PROŠKOLENÝCH

E-Bezpečí působí na celém území České republiky, nicméně naše centrála se nachází v Olomouci, přímo v budově Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Následující mapa zachycuje organizace, ve kterých proběhly či probíhají naše vzdělávací akce.


REFERENCE

Co o nás napsali naši klienti? Jak hodnotí naši terénní práci pedagogové či samotní žáci?

Dobrý den, s provedením besed jsme byli naprosto spokojeni. Lektoři jsou velmi milí, vstřícní a empatičtí. Naše studenty dokázali po dobou dvou vyučovacích hodin zaujmout . Volili formu diskuze, nabádali žáky ke spolupráci a přednáška utekla velmi rychle a v přátelském duchu.

Mgr. Klára Šušlíková,
metodik primární prevence, Obchodní akademie Kolín IV
Naše děti byly nadšené, zapojovaly se do diskusí, byly rády, že mohou své znalosti předvést někomu novému. Po skončení besedy si naše děti ještě dlouho povídaly o tom, co se dozvěděly, zkoušely, co se naučily, a těšily se z dárečků, které dostaly. Se sociálními sítěmi jsou v denním kontaktu a zažily na nich už nejedno nemilé překvapení. Díky vám se dozvěděly zábavnou formou základy bezpečného pohybu na internetu.

Alice Habermannová,
metodik prevence, DD Hranice
Hlavní přínos pro naše žáky mělo to, že jim toto téma prezentoval člověk z praxe, který různé patologické jevy dokázal okomentovat konkrétním případem z vlastní zkušenosti. Rovněž zpracování prezentace bylo pro žáky dostatečně atraktivní. Žáky zajímaly hlavně herní závislosti a rizika s tím spojené a možnosti zabezpečení počítače. Hodně poznámek si dělali i naši pedagogové z informatiky, aby některé informace mohli předat dalším žákům na naší škole.

Mgr. Kateřina Lerchová, Ph.D.,
školní psycholožka ZŠ Horka nad Moravou

DALŠÍ REFERENCECENÍK VZDĚLÁVACÍCH AKCÍ

Cena vzdělávacích akcí se odvíjí od následujících faktorů: cílové skupiny, vzdálenosti a formy realizace (prezenční, online).

Typ školení
Cena školení
Detail školení
Školení žáků ZŠ a SŠ - prezenčně
3 200,- Kč + cestovné
2 x 45 minut, do 30 osob
Školení žáků ZŠ a SŠ - webinář
3 200,- Kč
2 x 45 minut, do 30 osob
Školení pedagogů ZŠ a SŠ - prezenčně (akreditovaný kurz DVPP s osvědčením)
9 950,- Kč + cestovné
4 x 45 minut, do 30 osob
Školení pedagogů ZŠ a SŠ - prezenčně
(bez akreditace DVPP, bez osvědčení)
9 490,- Kč + cestovné
4 x 45 minut, do 30 osob
Školení pedagogů ZŠ a SŠ - webinář
(bez osvědčení)
8 490,- Kč
4 x 45 minut, kapacita dle domluvy
Školení pedagogů ZŠ a SŠ - Umělá inteligence - prezenčně či webinář
(bez osvědčení)
5 490,- Kč
2 x 45 minut, kapacita dle domluvy
Školení pedagogů Základy umělé inteligence - videokurz
6 x 45 minut, kapacita neomezená
Školení rodičů - prezenčně
5 490,- Kč + cestovné
2 x 45 minut, do 30 osob
Školení rodičů - webinář
5 490,- Kč
2 x 45 minut, kapacita dle domluy
Školení rodičů - videokurz
4 840,- Kč
7 hodin videolekcí, aktivace na 30 dnů, do 100 účastníků
Školení dětí z dětských domovů - prezenčně
6 390,- Kč + cestovné
4 x 45 minut, do 30 osob
Školení vychovatelů z dětských domovů - prezenčně
7 390,- Kč + cestovné
4 x 45 minut, do 30 osob
Školení firemních zaměstnanců, seniorů a dalších cílových skupin - prezenčně
od 5 490,- Kč + cestovné
2 x 45 minut, do 30 osob

Všechny uvedené ceny jsou včetně DPH. Platnost cen od 1. 2. 2024.

Ceník zahrnuje pohyblivou částku určenou na dopravu na místo akce. Lze samozřejmě objednat i vzdělávací akce "na klíč" vytvořené dle konkrétních požadavků klienta.


OBJEDNÁVKY

Zaujaly vás naše vzdělávací akce? Chcete si některou z nich objednat? Napište nám na: vzdelavani@e-bezpeci.cz. Nezapomeňte uvést, pro koho vzdělávací akce je (žáci, učitelé, rodiče, jiné cílové skupiny), o jak velkou cílovou skupinu se jedná, kdy přibližně byste chtěli akci zrealizovat (měsíc, pololetí) a jaká témata z naší nabídky vás zaujala.

Velmi důležité je také specifikovat, zda se v dané skupině vyskytly některé rizikové jevy spojené s online prostředím.

Náš tým nabízí i akce, zaměřené na smysluplné využívání digitálních technologií ve výuce. Detaily najdete zde.


KONTAKT

Potřebujete ještě nějaké informace? Máte zájem o vzdělávací akci na míru nebo máte jiné specifické požadavky? Potřebujete proškolit jiné cílové skupiny? Máte zájem o hybridní akci? To vše můžeme zrealizovat! Napište nám na adresu: vzdelavani@e-bezpeci.cz.

OBJEDNÁVKY VZDĚLÁVACÍCH AKCÍBc. Pavel Schweiner
(koordinátor vzdělávání)
pavel.schweiner@upol.cz
604 674 186


Mgr. Martina Křížová
(koordinátor vzdělávání)
martina.krizova@upol.cz
776 322 357

POŠTOVNÍ ADRESA

Centrum prevence rizikové virtuální komunikace
(E-Bezpečí)
Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci
Žižkovo náměstí 5, Olomouc, 779 00
IČ: 61989592


PARTNEŘI

Vzdělávací akce projektu E-Bezpečí bychom nemohli realizovat bez pomoci našich partnerů a donátorů. Děkujeme!Webdesign, code: Kamil Kopecký (c) 2023

Počet návštěv: 19178

X

NOVINKY Z E-BEZPEČÍ

28. března 2023
Vzdělávací akce pro Olomouc a Ostravu opět zdarma
Vzdělávací akce pro žáky realizované v Olomouci a Ostravě (a blízkém okolí) jsou díky získané dotaci Statutárního města Olomouc a Ostrava ZDARMA.
Akce platí až do vyčerpání dotace.